FAQ

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika przy szukaniu kredytu hipotecznego?

Odpowiedź jest prosta - korzyść finansowa dla przyszłego kredytobiorcy. Naszą rolą jest negocjowanie najlepszych możliwych warunków udzielenia kredytu. Dodatkowo, dla Klienta skorzystanie z naszych usług oznacza oszczędność czasu.

Czy mam zdolność kredytową?

Kluczową kwestią przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny jest oszacowanie przez Bank zdolności kredytowej. W tym złożonym i w dużej mierze zinformatyzowanym procesie brany jest pod uwagę szereg informacji, takich jak źródło, z którego czerpany jest dochód, skład rodziny, wiek, wykształcenie itd. Skontaktuj się z naszym doradcą i powiedz o swojej sytuacji, wstępnie oszacujemy Twoją zdolność kredytową.

Czy mogę dostać kredyt bez wkładu?

Kapitalne pytanie dla wielu Klientów. Wkład własny, w wysokości 10% (lub więcej) nierzadko staje się realną barierą, która wydaje się przekreślać marzenia o własnym mieszkaniu lub domu. Niekoniecznie tak musi być. Dowiedz się więcej podczas rozmowy z naszym doradcą.

Kiedy jest dobry moment na zaciągnięcie kredytu?

W momencie, kiedy jesteś zdolny do jego regularnej spłaty. Nie sugerowalibyśmy zbyt wnikliwej analizy dynamiki kształtowania cen na rynku pierwotnym lub wtórnym. Wydaje się, że tendencją będzie powolny wzrostu cen za metr kwadratowy, wynikający m.in z rosnących kosztów materiałów, rosnących kosztów płacy, niskiej podaży gruntów i wciąż wysokiego popytu. Dodatkowo, ceny nieruchomości w Polsce wciąż są niższe od średnich cen nieruchomości w największych miastach zachodniej Europy. Stąd zamykanie tej luki cenowej wydaje się nieuchronnym procesem.